2024-06-10

Jak wybrać fotel do toaletki?

Fotel do toaletki - popularne rozwiązania

Na dworze francuskich arystokratek pojawiały się toaletki w postaci bogato zdobionych stolików z lustrem, na których nie brakowało perfum i kosmetyków. Dzisiaj większość z nas wybiera mniej ekstrawaganckie rozwiązania. Nowoczesna toaletka to najczęściej funkcjonalny stolik czy biurko wyposażone w kilka praktycznych szuflad, lustro, oświetlenie i wygodny fotel. Pamiętaj, by skupić się szczególnie na ostatnim elemencie. To bardzo ważne, by fotel do toaletki był naprawdę wygodny - będziesz spędzać przy nim dość sporo czasu każdego dnia.   Jaki fotel do toaletki wybrać? Jego wygląd uzależniony jest przede wszystkim od tego, w jakim stylu wykończone jest mieszkanie i co ty lubisz. Pamiętaj, że spójność aranżacyjna to nie tylko estetyka, ale także twoje samopoczucie - dzięki temu żaden element cię nie rozprasza i nie wprawia w zły nastrój. Krzesło do toaletki powinno być również dopasowane do samego stolika, a jeśli metraż do wykorzystania jest ograniczony, liczy się również jego wielkość. Najpowszechniej wybierane są dzisiaj: 

  • puf bez oparcia - niekiedy zastępuje go kuty stołek, jednak najczęściej to model wyposażony w miękkie poduchy, które jednak nie zapewniają wsparcia twoim plecom;
  • fotel tapicerowany - obity skórą lub wysokiej jakości tkaniną, dzięki czemu jest miękki i wygodny, a w dodatku łatwo utrzymać go w czystości;
  • fotel glamour - bardzo estetyczny i elegancki, często wykończony welurem i ozdobiony pikowaniem, niekiedy posiada również nóżki w oryginalnym kształcie;
  • krzesło do toaletki nowoczesne - często stanowiące połączenie kilku odrębnych stylów, charakteryzujące się niepowtarzalnym wyglądem;
  • przezroczyste krzesło do toaletki - nowoczesne, lekkie i wpisujące się w większość aranżacji, ze względu na delikatną stylistykę nie przytłacza żadnego wnętrza.

Które krzesło do toaletki wybrać?

Ostateczny wybór fotela do toaletki to kwestia bardzo indywidualna. Zanim jednak zdecydujesz się na konkretny model, przekonaj się, jakie cechy go wyróżniają. Przedstawiamy 3 najpowszechniejsze rozwiązania.   Najtrwalszymi modelami z pewnością okazują się krzesła do toaletki o metalowym stelażu. To materiał odporny na uszkodzenia, który dodatkowo pięknie się prezentuje i łatwo jest utrzymać go w czystości. Nie wymaga również żadnej dodatkowej ochrony, ponieważ najczęściej do jego wykonania wykorzystywana jest stal nierdzewna. Takie fotele mają siedziska i oparcie wyłożone miękką pianką i tapicerowane tkaniną lub skórą. Są więc bardzo ładne i wygodne jednocześnie.

Można zdecydować się również na krzesło do toaletki z tworzywa sztucznego. Jeśli wybierzesz model wykonany z dobrej jakości materiału, również możesz użytkować je przez następnych kilka czy nawet kilkanaście lat. Najczęściej pasują do nowoczesnych wnętrz, a ze względu na nierzadko nieduże gabaryty doskonale sprawdzają się na niewielkim metrażu.   Stosunkowo rzadko wybierane są natomiast drewniane krzesła do toaletki. Jeśli postawisz na modele z drewna bukowego czy dębowego, będą naprawdę trwałe i solidne, co jednak można odczuć w ich cenie. Również mogą służyć sporo lat, jednak utrzymanie ich w czystości i dobrym stanie jest nieco bardzo skomplikowane niż w przypadku dwóch wcześniejszych rozwiązań.

Jak wybrać najlepszy fotel do toaletki -  wskazówki

Jest kilka kwestii, na które warto zwrócić uwagę, gdy wybierasz fotel do toaletki. W pierwszej kolejności z pewnością należy uwzględnić stylistykę. Krzesło powinno pasować zarówno do miejsca, jak i samego stolika. Można również zdecydować się na rozwiązania uniwersalne, które zawsze bez trudu wkomponujemy w nową aranżację, gdy dotychczasowa nam się znudzi. Ogromne znaczenie ma także rozmiar wybieranego fotela - pamiętaj, że siedzenie przy stoliku musi być dla ciebie komfortowe. Dopasuj go więc do pozostałych elementów oraz swojego wzrostu.  

Co jeszcze jest ważne, gdy wybierasz fotel do toaletki? Wygląd i wymiary to nie wszystko - koniecznie weź pod uwagę również jakość wykonania. Liczą się zarówno materiał, jak i staranność ich wykończenia czy łączenia. Staraj się wybierać to, co zrobione solidnie.   Nie bez znaczenia jest także cena wybranego mebla. Choć nie polecamy przesadnych oszczędności, chcielibyśmy także przestrzec przed sięganiem po najdroższe rozwiązania. Pamiętaj, że na cenę składa się również marketing - duże firmy mają na niego większe nakłady, a więc ostateczny koszt wyprodukowania mebla im rośnie. Tymczasem mniejszy producent może zaproponować taką samą jakość za mniejsze pieniądze.

pixel